+48 56 46 258 32

Grudziądz
ul. Groblowa 13

pn.-pt. 7:00 - 16:00
sob. 8:00 - 13:00

Czym jest szkło float?

Szkło to ciekawy materiał, który ma szerokie zastosowanie. Co ważne, wyróżniamy kilka jego rodzajów. Jednym z nich jest szkło float. Czym się ono charakteryzuje? I gdzie jest wykorzystywane? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czym wyróżnia się nowoczesne szkło float?

Szkło float to materiał o idealnie gładkiej powierzchni, która prezentuje się niezwykle elegancko. Szkło to nie posiada zniekształceń optycznych, jest przezroczyste, ma lekko zielonkawy odcień (barwa ta jest szczególnie widoczna na oszlifowanych krawędziach i wynika z zawartości tlenków żelaza). Wszystko to sprawia, że jest szeroko wykorzystywane –  zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz.

Szkło float występuje w różnych grubościach, a najczęstsze z nich to: 2 mm, 3 mm, 4 mm, 10 mm, 12 mm, 19 mm. Co ważne, szkło float można poddawać dodatkowej obróbce, która zmienia jego wygląd i właściwości. Najważniejsze zabiegi to m.in. laminowanie lub hartowanie. Stanowi ono doskonałą bazę dla innych rodzajów szkła.

Główne zalety szkła typu float to wysoka jakość, korzystna cena, elegancja, trwałość oraz możliwość dobierania wielkości tafli.

Główne zastosowanie szkła float

Szkło float jest trwałe i pięknie się prezentuje. Cechy te sprawiają, że ma szerokie zastosowanie. Jest wykorzystywane m.in. do produkcji kabin prysznicowych, balustrad, blatów, gablot oraz witryn, a także całoszklanej obudowy. Produkty wykonane na jego bazie są cenione zarówno przez ekspertów, jak i przez klientów.

Jeśli więc chcesz skorzystać z zalet, jakie daje szkło typu float, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty usług szklarskich w Grudziądzu. W razie pytań nasi doradcy pozostają do Twojej dyspozycji.

Wróć do bloga