+48 56 46 258 32

Grudziądz
ul. Groblowa 13

pn.-pt. 7:00 - 16:00
sob. 8:00 - 13:00

Jakiego szkła należy używać do kominków?

Kominki są pięknym dodatkiem, który zapewnia ciepło i komfort podczas zimowych miesięcy. Duże znaczenie ma jednak bezpieczeństwo, w tym rodzaj zastosowanego szkła. Jaki materiał sprawdzi się w tym celu najlepiej?

Jakie szkło jest stosowane w kominkach?

Wykorzystywanie kominka wiąże się z wysoką temperaturą, która z łatwością topi tradycyjne szkło. Jaki więc materiał należy zastosować? Okazuje się, że najlepszym wyborem jest szkło ognioodporne.

Szkło ognioodporne to rodzaj szkła hartowanego, które zostało przetestowane i uzyskało certyfikat zgodności z normami bezpieczeństwa. Ma wyższą temperaturę topnienia niż zwykłe szkło, dlatego nie kruszy się przy kontakcie z płomieniami. Posiada również zwiększoną odporność na uderzenia, dzięki czemu jest bardziej wytrzymałe. Ponadto szkło ognioodporne ma wyższy poziom izolacji akustycznej.

Ciekawym rozwiązaniem jest nowoczesne szkło kominkowe samoczyszczące. Tajemnica tego materiału polega na pokryciu go od wewnątrz tlenkiem chromu, który zapobiega osadzaniu się substancji smolistych.

Jakie korzyści daje zastosowania szkła ognioodpornego w kominkach?

Zastosowanie szkła ognioodpornego w kominkach daje wiele korzyści. Najbardziej oczywistą zaletą jest jego zdolność do ochrony przed rozprzestrzenianiem się ognia. Ponieważ szkło nie pęka pod wpływem ekstremalnych temperatur, może pomóc w powstrzymaniu pożaru i zapobiec jego rozprzestrzenianiu się po całym budynku. 

Dodatkowo szkło ognioodporne odgrywa kluczową rolę w zmniejszeniu szkód spowodowanych przez dym, utrzymując cząsteczki dymu z dala od materiałów palnych. 

Wreszcie, szkło ognioodporne może zapewnić estetyczny wygląd kominka. Szczególnie, biorąc pod uwagę szerokie możliwości barwienia, możliwe dzięki profesjonalnym usługom szklarskim w Grudziądzu.

Wróć do bloga