+48 56 46 258 32

Grudziądz
ul. Groblowa 13

pn.-pt. 7:00 - 16:00
sob. 8:00 - 13:00

Szkło w konstrukcjach kabin prysznicowych

W konstrukcjach prysznicowych szkło pełni niezwykle istotną rolę i w dużej mierze przesądza o estetycznym wyglądzie kabiny. Szklane drzwi do prysznica powinny być również funkcjonalne, bezpieczne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Sprawdź, jakiego rodzaju szkło wykorzystujemy w oferowanych przez nas kabinach prysznicowych. Jakie rozwiązania Państwu proponujemy?

Jaki rodzaj szkła stosuje się konstrukcjach kabin prysznicowych?

W kabinach prysznicowych stosuje się wytrzymałe i odporne na uderzenia szkło hartowne, proste lub gięte, o grubości od trzech do ośmiu milimetrów. Nie rysuje się i jest całkowicie bezpieczne: w razie uszkodzenia tłucze się na tysiące małych kawałków z zaokrąglonymi brzegami, dlatego osoba, przebywająca w kabinie nie jest narażona na uszczerbek na zdrowiu podczas ewentualnego stłuczenia szkła w trakcie kąpieli. Zastosowanie szkła w kabinach prysznicowych daje także duże możliwości aranżacyjne. Można bowiem zaprojektować kabinę prysznicową z drzwiami ze szkła hartowanego gładkiego, matowego, barwionego, przyciemnianego, wzorzystego lub wytłaczanego. Specjalne powłoki, którymi powlekane jest szkło, zapobiegają powstawaniu zacieków, osadzaniu się brudu i kamienia, ułatwiając tym samym utrzymanie kabiny w czystości przez długi czas. Naszym klientom oferujemy innowacyjne rozwiązanie, stosowane w konstrukcji kabin prysznicowych – szkło antykorozyjne TIMELESS. Składa się ono z warstwy wysoko przeziernego szkła PLANICEEAR, na które naniesiono niewidzialną powłokę, usprawniającą spływanie  wody po powierzchni. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej powłoki nie powstają kamienne osady i zacieki. Tego typu szkło ma ponadto właściwości antykorozyjne.

W jaki sposób można wykorzystać szkło w konstrukcjach kabin prysznicowych?

Szkło w konstrukcjach kabin prysznicowych można wykorzystać na wiele różnych sposobów. W naszej ofercie posiadamy:

  • drzwi jednoskrzydłowe do kabin prysznicowych,
  • kabiny narożne,
  • kabiny pięciokątne,
  • parawany wannowe,
  • kabiny typu walk-in,
  • kabiny przesuwne.

Olbrzymią popularnością cieszą się nowoczesne i stylowe kabiny typu walk-in, czyli pozbawione tradycyjnego brodzika, znajdujące się na poziomie podłogi. Składają się one z nieprzesuwalnych, prostopadłych do podłoża tafli hartownego, eleganckiego szkła i nie posiadają elementów ruchomych. Są stylowe, minimalistyczne i wyjątkowo łatwe w utrzymywaniu w czystości, gdyż eliminują konieczność czyszczenia brodzika. Polecane są dla osób starszych i ograniczonej mobilności, ze względu na brak progu, charakterystycznego dla klasycznych kabin.

Ciekawym rozwiązaniem są także parawany wannowe, czyli szklane przegrody, montowane na wannie. Dzięki nim zyskasz funkcję prysznica, nie rezygnując z długich, relaksujących kąpieli w wannie. Zwolennikom tradycji oferujemy klasyczne kabiny narożne, z brodzikami o różnej głębokości i wysokości. Wysoki, brodzik sprawdzi się, gdy mamy trudności ze schylaniem się, płytki przy ograniczonej mobilności. Głęboki brodzik umożliwi montaż siedziska, na którym będzie można usiąść podczas kąpieli.

Niezależnie od wybranego rozwiązania, kabiny prysznicowe, do których konstrukcji wykorzystano szkło, należy myć specjalnymi płynami do prysznicowych powierzchni szklanych, z zewnątrz natomiast można je przecierać zwykłym płynem do mycia szyb. Kabiny prysznicowe ze szklanymi drzwiami prezentują się dużo bardziej elegancko, niż z tworzyw sztucznych. Są symbolem dobrego gustu i pozwalają zaaranżować łazienkę w stylowy, estetyczny sposób.

Wróć do bloga