+48 56 46 258 32

Grudziądz
ul. Groblowa 13

pn.-pt. 7:00 - 16:00
sob. 8:00 - 13:00

Zastosowanie daszków szklanych

Daszki szklane spełniają wiele funkcji. Decydując się na montaż szklanego zadaszenia, nie tylko zyskujemy skuteczną ochronę przed niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi, ale także podnosimy walory estetyczne obiektu. Odpowiednio dobrany i zainstalowany daszek może stać się funkcjonalną dekoracją każdego budynku.

Daszki szklane – gdzie można je zastosować?

Szklane daszki znajdą zastosowanie zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i domach prywatnych. Kształt daszka dobierany jest podług preferencji klienta i zgodnie z wiodącym stylem architektonicznym budynku. Nowoczesne technologie pozwalają dowolnie kształtować wygląd i funkcjonalności daszków. W przypadku restauracji i hoteli świetnie sprawdzą się daszki z podświetleniem LED, które stanowią swoisty drogowskaz i punkt orientacyjny po zmroku. Oferta producentów obejmuje również daszki z elektrycznym systemem ogrzewania, który uniemożliwia przywieranie śniegu i powstawanie oblodzenie w okresie zimowym. Dzięki temu użytkownicy mogą spokojnie podziwiać krajobraz bez obawy o opady atmosferyczne.

Nowoczesne szklane daszki – minimalistyczna elegancja

Konstrukcje, stworzone z transparentnego lub kolorowego szkła ozdobionego designerskimi wzorami, lub napisami, prezentują się niezwykle efektownie na budynkach zaprojektowanych w duchu minimalizmu. Daszki mogą być pojedyncze lub dwuspadowe, przebierać formę łuku lub kopułę, a także czarować unikatową falistą formą. Dobrze wykonane i zabezpieczona wykazują wysoką odporność na działanie promieni słonecznych oraz ekstremalne temperatury.

Dlaczego warto zainwestować w szklane daszki?

Szkło to uniwersalny materiał, który nie jest podatny na korodowanie i rozkład. Nawet po upływie wielu lat zachowuje swój pierwotny wygląd i blask. W przeciwieństwie do poliwęglanu, okrzyknięte „zastępcą” szkła, nie traci swoich właściwości, nie przeciera się i nie wymaga wymiany po kilku latach użytkowania. Przy odpowiednim użytkowaniu może zdobić budynek aż do końca jego istnienia.

Wróć do bloga