+48 56 46 258 32

Grudziądz
ul. Groblowa 13

pn.-pt. 7:00 - 16:00
sob. 8:00 - 13:00

Balustrady szklane w aranżacjach schodów i balkonów

Dom jest miejscem, w którym każdy chce się czuć bezpiecznie i komfortowo. Ten aspekt jest także ważny w każdym obiekcie użyteczności publicznej. Jednym z elementów zapewniających bezpieczeństwo i podnoszących komfort użytkowania są balustrady. Balustrada jest drewnianą lub metalową formą zabezpieczenia, która montowana jest na krawędziach budynku lub przy schodach. Jej rolą jest w przypadku balkonów, wyznaczyć granice, a także nie pozwolić na to, by ktoś spadł.

Jeśli chodzi o schody, rola balustrady jest dosyć podobna, jednak dodatkowo ułatwia wejście i zejście po nich, gdyż dana osoba może się przytrzymać poręczy. Oprócz tego balustrady pełnią wiele innych funkcji, zależnie od potrzeb. Przymocowuje się do nich doniczki z kwiatami, zawiesza bilbordy, montuje suszarki do prania. Niegdyś modne były balustrady w całości wykonane z drewna lub metalu. Obecnie samą ramę można zlecić do wykonania z tych materiałów, a wolną przestrzeń wypełnić szkłem. Szklane balustrady, które zrealizuje dla nas firma Szklar-Bud Centrum Szkła, wcale nie są mniej bezpieczne od metalowych czy drewnianych. Ze względu na stosowanie wysokiego jakościowo szkła, odpornego na wysokie i niskie temperatury, znoszącego drgania i uderzenia, są bardzo chętnie wybierane, gdyż zapewniają bezpieczeństwo i dobrze się prezentują. W domu tego rodzaju balustrady pełnią jeszcze jedną funkcję, zwiększając widoczność, pozwalają na lepszą kontrolę tego, co dzieje się w lokalu, co szczególnie docenią osoby posiadające dzieci.

Szklane balustrady a estetyka

Balustrada stanowi bardzo istotny element wystroju i wykończenia przestrzeni. Wyróżnia się wiele różnych balustrad, które sprowadzić można do jednego elementu – widoczności. Osoby, które cenią sobie prywatność, swoje balkony będą otaczać balustradami, przez które nic nie widać. W przypadku osób ceniących sobie widok na okoliczności przyrody oraz właścicieli domów letniskowych z pięknymi widokami na pobliskie rejony, będziemy mówić o zapotrzebowaniu na balustrady szklane. Te prezentują się bardzo dobrze, są estetyczne i minimalistyczne. Wnoszą lekkość w budynek, a dodatkowo nie zakłócają ogólnego odbioru, sprzyjając wypoczynkowi. Podobnie sprawa wygląda przy aranżacji schodów. Dzięki wyborowi szklanych balustrad wąskie przestrzenie zyskują na optycznym powiększeniu i są bardziej przyjazne. Dlatego w wielu nowoczesnych budynkach biurowych są wybierane jako podstawowy element wyposażenia, gdyż doskonale komponują się z futurystycznym stylem danego obiektu, uzupełniając jego profesjonalnych charakter. Wybór szklanych balustrad do schodów domowych pełni zarówno walor estetyczny, pozwalając na wtopienie schodów w tło, a dzięki przepuszczalności światła, w zależności od rozmieszczenia okien, nie tłumią go, jak i sprawiają, że w domu jest wyraźnie jaśniej. Jeśli chcemy zaaranżować wnętrza, uczynić je bardziej stylowymi, sprawić, że przestrzenie będą optycznie większa, a przy tym dostępność światła będzie wysoka, powinniśmy postawić właśnie na szklane balustrady.

Wróć do bloga