+48 56 46 258 32

Grudziądz
ul. Groblowa 13

pn.-pt. 7:00 - 16:00
sob. 8:00 - 13:00

Jak zaaranżować szklane panele kuchenne?

Szklane panele kuchenne coraz częściej zastępują tradycyjne płytki pomiędzy stojącymi a wiszącymi szafkami. Nic w tym dziwnego – prezentują się o wiele bardziej nowocześnie i idealnie komponują się ze współczesnymi, minimalistycznymi kuchniami. Panele ze szkła mają jednak jeszcze kilka innych zalet, dla których warto się na nie zdecydować. W dzisiejszym wpisie opowiemy o nich nieco więcej.

Zalety szklanych paneli kuchennych

Szklany panel pomiędzy szafkami kuchennymi wygląda nie tylko o wiele bardziej nowocześnie niż płytki, ale też schludniej. Gładką taflę o wiele łatwiej utrzymać w czystości – nie ma ona fug, które z czasem brudzą się i zabarwiają od gotowanych potraw. Szkło nie pochłania kuchennych zapachów ani wilgoci, dzięki czemu w kuchni panuje lepszy mikroklimat. Panele pięknie odbijają światło zarówno słoneczne, jak i sztuczne, sprawiają więc wrażenie, że nawet mała kuchnia wydaje się większa i bardziej przestronna. Kolejną zaletą, która cechuje szklane panele, jest to, że ich montaż jest szybki i stosunkowo prosty. Dla osób, które nie mogą doczekać się wprowadzki do wyremontowanego domu czy mieszkania są więc o wiele lepszym wyborem niż zwykłe kafelki.

Co warto wiedzieć o aranżacji szklanych paneli?

Szklane panele dostępne są w wielu różnych kolorach, dzięki czemu można dopasować je w zasadzie do każdej aranżacji kuchni. Do surowych, loftowych kuchni polecane są panele w stonowanych kolorach, do pomieszczeń z pazurem – nowoczesnych i futurystycznych – w żywych czerwieniach, pomarańczach czy żółciach. Panel kuchenny może mieć też naniesioną grafikę. Tylko od gustu domowników zależy, czy wolą na kuchennej szybie oglądać filiżankę kawy i ziarna, kolorowe donuty, czy azjatycką roślinność. Trzeba jednak pamiętać, że kolorowa szyba stanie się optycznym centrum kuchni. Jest dobrym wyborem do prostych, minimalistycznych mebli w stonowanym kolorze. Zbyt dużo kolorów w pomieszczeniu wprowadzi do niego chaos.

Wróć do bloga