+48 56 46 258 32

Grudziądz
ul. Groblowa 13

pn.-pt. 7:00 - 16:00
sob. 8:00 - 13:00

Gdzie sprawdzą się szklane balustrady?

Niewiele osób wyobraża sobie dom, w którym przy schodach nie ma balustrady. Ten niepozorny element wyposażenia wnętrza zapewnia domownikom ochronę przed spadnięciem z wyższego piętra, a także wygodę podczas wchodzenia i schodzenia ze schodów. W ostatnich latach balustrady przestały pełnić tylko funkcje praktyczne – stały się też ważnym elementem dekoracyjnym. Zobacz, dlaczego serca Polaków podbiły balustrady ze szkła i gdzie się one sprawdzają!

Dlaczego balustrady ze szkła cieszą się dużą popularnością?

Szklane balustrady zyskały sobie wielu zwolenników z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim przezroczyste szkło zawsze wprowadza element lekkości do danej aranżacji. Szklana balustrada optycznie nie zamyka klatki schodowej w domu czy przestrzeni balkonu. Doskonale więc sprawdza się nawet w małych obiektach. Co ważne, cechuje się też ona nowoczesnym, niebanalnym wyglądem, zupełnie różnym od tradycyjnych słupków i poręczy. Jest więc doskonałym wyborem do minimalistycznych, współczesnych aranżacji. Szklane tafle stosunkowo łatwo jest utrzymać w czystości, a do tego wszystkiego szczelnie zabezpieczają schody, balkony czy tarasy. Nie pokona ich małe dziecko, pies, kot ani inny domowy pupil.

Kto powinien wybrać szklaną balustradę?

Z pewnością na ten typ balustrady zdecydują się osoby, które lubią nowocześnie urządzone wnętrza. To dobry wybór do minimalistycznie urządzonych biur i punktów usługowych. Jak już zostało wspomniane, to tez mądra decyzja dla rodziców małych dzieci. W przypadku szkła maluch nie przesmyknie się pomiędzy szczebelkami balustrady, ani też nie będzie miał możliwości wspinania po niej. Jako doświadczony szklarz z Grudziądza polecam ten typ balustrad wszystkim, którzy cenią sobie design i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Wróć do bloga